­

krajinou10

ScheveningenScheveningen bol už v 17.storočí dôležitou rybárskou oblasťou, v súčastnosti je to moderné prímorské letovisko s dlhou piesočnou plážou, promenádou, mólom a majákom. Na pláži sú populárne vodné športy ako windsurfing a kiteboarding. Nudistická časť pláže je 1 km na sever.

Prístav v Scheveningene slúži pre rybolov a cestovný ruch.
V roku 1818 Jacob Pronk postavil drevenú búdu na dune blízko mora, kde sa mohli ľudia kúpať v štyroch oddelených miestnostiach. To bol začiatok éry Scheveningenu ako letoviska. Od tej doby Scheveningen priťahuje početné davy turistov z celej Európy, najmä z blízkeho Nemecka .

Scheveningen Scheveningen Scheveningen Scheveningen
Scheveningen Scheveningen Scheveningen Scheveningen

Kurhaus Hotel a reštaurácia Kurhaus boli otvorené v roku 1886. Tým sa začala moderná kúpeľná súčasnosť Scheveningenu.
Malebná dedina priťahovala mnoho holandských umelcov po stáročia. Najobľúbenejšími námetmi boli bomschuiten (rybárske lode s plochým dnom) vytiahnuté na pláži, alebo rybári pri práci v Severnom mori .
Najznámejší maliari, na ktých dielach sa Scheveningen zachoval, sú Adriaen van de Velde, Simon de Vlieger a Hendrik Willem Mesdag, ktorého obrovské panoráma, 14 m vysoké a 120 m široké, zachováva pohľad na Scheveningen v r.1881.

53966295 117

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, Scheveningen nikdy nebola samostatná obec, aj v stredoveku to bola súčasť toho istého správneho regiónu v Haagu, región Haag mal zvláštny status v rámci krajiny (sídlo kráľov).

SEA LIFE Scheveningen
je súčasťou svetovej siete prevádzkovateľov Morských svetov, ktoré sa nachádzajú na dvoch kontinentoch v dvanástich krajinách. Nájdeme ho priamo na promenáde, pár metrov od hotela Kurhaus.
Viac ako 50 akvárií zobrazuje tajomný podvodný svet. S viac ako 3000 zvieratami SEA LIFE ponúka nádherný výber zo života siedmich morí.

Sea Life sea life sea life sea life
Sea Life sea life sea life sea life

Stretnete sa tvárou v tvár so žralokmi, piraňami, rajami a morskými koníkmi .
Ponoríte sa do hlbokého oceánu bez toho aby ste sa namočili.
V podvodnom tunely sa ocitnete v tropických vodách a môžete tu vidieť nádherné koraly, morské korytnačky a žraloky.
Deti sa môžu bezpečne dotknúť hviezdíc a krabov.
SEA LIFE umožňuje nielen miliónom ľudí vidieť nádherný svet morí a oceánov, ale tiež hrá dôležitú úlohu pri ochrane týchto vôd a ich obyvateľov do budúcnosti.
SEA LIFE propaguje ideu, že ochranu prostredia má v rukách každý človek a priamo prispieva k ochrane prírody a starostlivosti o morských tvorov.

Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

zdroje:www.visitsealife.com/Scheveningen/, wikipedia

­