­

krajinou10

Delfinárium, vstupNajväčšie delfinárium v Európe ponúka neskutočné zážitky pri sledovaní cvičených delfínov, mrožov a tuleňov v krásnom prostredí vodného sveta. Len 70 km východne od Amsterdamu v Harderwijku.

Strávte víkend v v Harderwijku a nebudete ľutovať. Samotné mesto je veľmi pekné, ale jeho hlavnou atrakciou, ktorá priťahuje tisícky turistov z celej Európy, je delfinárium.najväčšie európske divadlo s delfínmi. Môžete vidieť aj výcvik delfínov, ktorý sa koná niekoľkokrát za deň.
Delfíny sú vynikajúci plavci, ich typický štýl, (pohyb hore-dole a tým využitie veľkej chvostovej plutvy) odpozerali ľudia a donedávna to bola jedna so súťažných plaveckých disciplín.
Delfíny sú schopné dosiahnuť rýchlosť takmer 50 km / h. Často vyskočia nad vodnú hladinu. Sú schopné pridať do skokov rôzne akrobatické prvky, spolupracujú s cvičiteľmi a majú zrejmý herecký talent. V show sa využívajú všetky tieto ich vlastnosti. Vďaka tomu je pre deti sledovanie tejto úžasnej atrakcie nezabudnuteľným zážitkom.

Delfínia show sa koná v krytej kopule, takže je dostupná za každého počasia, viac krát za deň. Trvá približne hodinu a je doplnená akustickými a svetelnými efektami. A nielen tými. Uprostred show začnú na vás padať tisícky farebných bubliniek. Program sa neustále obmieňa. Momentálne tu je rozprávkový príbeh  o malom dievčatku a víle. Zápas dobra a zla nesmie chýbať. Zlo je nakoniec potrestané statočnými delfínmi a môže sa začať oslava. Delfíny dokážu vystreliť akrobata aj do sedem metrovej výšky, ten urobí premet a šťastne pristane. Neuveriteľné.

Kŕmenie Tréning skokov Pod kupolou
Živý katapult Tulenia show Mrožia show  Jazierko s rajami
Živý katapult Tulenia show Mrožia show Jazierko s rajami

Ale nielen delfíny sú hlavným lákadlom.Svoje show tu majú aj tulene a mrože.
Tulenie divadlo sa odohráva pod holým nebom, hľadisko je ale kryté. Tulene sú veľmi obratné, prekvapujúco, i na súši. Nacvičený je príbeh o pirátoch a bankároch, Skutočne zábavné.

Mrože majú predstavenie pod holým nebom, možno toľko vecí ako tulene a delfíny nedokážu, ale už len svojou prítomnosťou dokážu zaujať. Veď tieto obludy dorastajú až do jeden aj pol tonovej hmotnosti. Fakt veľkí chlapíci. Na záver postriekajú deti vodou. Nikto sa ale nehnevá. Je to súčasť show a v tom teple aj vítané ochladenie.

Okrem expozícií sú dostupné pre deti tri veľké ihriská, kde môžu deti tráviť dlhé hodiny hraním sa aj na pirátov.Akonáhle máte oči a nohy unavené predstaveniami, nájdete si v tomto príjemnom prostredí,   miesta na jedenie, pitie kávy a potom môžete ísť do obchodu so suvenírmi, ktorý je zameraný hlavne na delfíny. Samozrejme.

Delfín skákavý (Tursiops truncatus) je známy druh, pretože je často chovaný v delfináriach a je často používaný pre výskumné účely.Delfín skákavý má telo dlhé 2,5 až 4 metre (váži 150–200, výnimočne až 390 kg a dožíva sa 30–35 rokov). Žije v skupinkách po 5–10 kusoch, ale občas sa spája i do väčších skupín (až 100 jedincov). Skupina sa väčšinou zdržuje pri pobreží na úseku 200–300 km dlhom a nekoná dlhšie presuny. Delfíni skákaví dokážu vyvinúť rýchlosť až 50 km/h a radi sa naháňajú s loďami. Skoky nad hladinou bývajú dlhé až 10 m a 4–5 metrov vysoké. Ryby loví tento delfín skôr pri dne a spotrebuje až 7 kg za deň. Okrem rýb loví aj mäkkýše a menšie žraloky. Musí sa vynárať na hladinu, aby sa nadýchol vzduchu, pretože to je cicavec (ako ľudia) a nie ryba a nemá žiabre, ale pľúca. (wikipédia)

Otváracia doba:
od polovice februára do októbra: denne 10:00 - 17:00
júl - august: denne do 18:00

Vstupné:
25 EUR, deti 3 - 11 rokov: 22,50 EUR

Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

­