­

krajinou10

tadz-mahalBlíži sa čas dovoleniek, ale vy stále váhate, kam sa tento rok vypraviť? Ak túžite po nevšednom zážitku s vôňou tajomných diaľok, potom je pre vás tým pravým India!
Tisícročná kultúra s okúzľujúcou architektúrou a zvykmi miestnych obyvateľov, ktorí si stále uchovávajú svoje dávne tradície.
Spoznajte túto krajinu obrovských kontrastov.

India
je obrovská krajina južnej Ázie. Leží na Indickom subkontinente. 
Významným susedom je Čína.  India je druhá najľudnatejšia krajina na svete (1,21miliardy) a, hoci sa to nezdá, druhá najrýchlejšie rastúca ekonomika. V oboch prípadoch zaostáva práve za Čínou, ale roku 2050 má už byť krajinou najľudnatejšou, takže v tomto už má Čínu predbehnúť.
India je to tiež krajina veľkých kontrastov.
zlaty-chram
Nájdete tu všetko od zasnežených vrcholkov veľhôr po krásnej piesočnatej pláže, od najmenších osád v horách až po miliónové metropoly, od žobrákov až po miliardárov s vlastnými palácmi.
India, je rozlohou siedma najväčšia krajina sveta (3 287 590 km²).
Oddávna je cieľom mnohých cestovateľov, ktorí sa sem stále častejšie vracajú. Kedysi veľmi významná krajina vďaka obchodu s korením si dodnes zachováva lesk slávnej histórie i osobitú kultúru južnej Ázie.
Významné mestá sú Bombaj, Kalkata či na juhu ležiace Bangalúr a Madras.
Navštívte miesta ako Zlatý Indický trojuholník zahŕňajúci mestá Dillí, Jaipur, Agra, v ktorých uvidíte jedinečnú indickú architektúru, hinduistické a budhistické chrámy Madurai, Srinangam a Tirupaty, paláce miestnych maharadžov, monumentálne jaskynné chrámy Elora a Ajanta, a užite si plnými dúškami krásu tunajšej kultúry.
JaswantThada_Lake
Za návštevu určite tiež stojí NP Bandavgarh alebo Periyar tiger national park alebo na východe krajiny ležiaca rezervácia divokej zveri Kaziranga, ktorá je domovom kriticky ohrozeného nosorožca indického. Ak chcete vidieť krásnu prírodu, rozkvitnuté údolia pod zasneženými vrcholkami Himalájí, zamierte na sever Indie.
Pre priaznivcov vodných športov sú tu pláže Goa a tropické súostrovia Andamany a Nikobary.
Letecky sa do Indie dostanete zhruba za 10 hodín a budete si musieť posunúť hodinky o 4 hodiny dopredu, po súši pôjdete približne 14 dní, samozrejme nie peši, to by ste nejedny topánky zodrali a trvalo by to podstatne dlhšie.
Doprava po Indii je veľmi lacná, ale aj veľmi nekvalitná. Autobusy a vlaky sú nepohodlné a preplnené. Vo veľkých  mestách je asi najlepšie jazdiť taxíkom. Alebo navštíviť požičovňu áut.
Všeobecne podľa skúseností cestovateľov možno povedať, že za tie isté peniaze sa dá v Indii vidieť podstatne viac, ako v Európe, alebo Amerike. Ázia je jednoducho omnoho lacnejšia.

­