­

krajinou10

DAL 1964Ako si vybrať z veľkej ponuky cestovného poistenia na trhu? Pomoc je vlastne úplne jednoduchá. Stačí si informácie porovnať. Len kto má na také niečo čas?
Nebojte sa. Internetové porovnávače poistenia to robia za nás.

Uzatváranie poistenia on-line si postupne získava stále väčšiu popularitu.
Dôvodom, prečo stále viac zákazníkov prechádza od priehradiek poisťovní na internetové portály, je predovšetkým rýchlosť a pohodlnosť. Veľký potenciál v tomto smere skrýva aj cestovné poistenie.
Na slovenskom trhu existuje niekoľko subjektov poskytujúcich cestovné poistenie, ponúka ho skoro každá poisťovňa, produkty sa ale líšia cenou a tiež množstvom poskytovaných služieb. Tu nastáva problém. Orientovať sa v toľkých informáciách rôznych ponúk rôznych poisťovní môže byť nad naše sily, najmä keď to robíme na poslednú chvíľu. A ako to všetci dobre poznáme, na cestovné poistenie sa naozaj myslí až tesne pred cestou. Takže že je ponuka široká a môžeme si teda vybrať také poistenie, ktoré perfektne sadne našim potrebám, je pekné, ale kto sa má v tom všetkom vyznať, hlavne keď čas tlačí?
SUPERPOISTENIE
Tu prichádzajú na pomoc internetové porovnávače - ktoré to všetko porovnajú za nás. Tak môžeme ušetriť čas pri hľadaní a peniaze pri využití tej najvýhodnejšej ponuky. Napríklad porovnávač Superpoistenie. Veľmi známy a obľúbený.
DAL 2214AKO  SI VYBRAŤ
Ďalší text môže slúžiť aj ako návod pre výber cestovného poistenia na Superpoistenie.sk.
Po zadaní základných údajov môžeme okamžite porovnať tie najvýhodnejšie možnosti z portfólia rôznych poisťovní, čo je servis, ktorý na pobočke vybranej poisťovne, alebo jej webových stránkach, veru nezískame.
Pokiaľ si pripravíme potrebné dokumenty, väčšinou stačí občiansky preukaz, zmluvu je možné uzatvoriť do pár minút. Ide o pohodlný, bezpečný a prehľadný spôsob, ako sa nielen ľahko zorientovať, ale aj dosiahnuť najvýhodnejšie ceny za poistný produkt. Pri vypĺňaní údajov je potrebné venovať pozornosť niekoľkým kľúčovým údajom.
Zadáme základné atribúty ako je destinácia, termín, typ cesty a počet a vek cestujúcich osôb. Vyberieme si, či chceme poistiť len poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby, alebo máme záujem aj o pripoistenie.
Po odkliknutí "Porovnať ceny" aplikácia spočíta, koľko by požadované poistenie stálo a zoradí ponuky od tej najlacnejšej po najdrahšiu vzhľadom k zadaným parametrom. Ponuka sa zobrazí ako zoznam poisťovní, limitov liečenia a ceny. Niektoré poisťovne neponúkajú všetky pripoistenia - aplikácia vyfiltruje len tie relevantné ponuky zodpovedajúce zadaniu. Samozrejmosťou je zobrazenie detailov poistenia pri podržaní kurzoru, z ktorého sa dozviete poistné limity jednotlivých rizík. K nastaveniu vstupných dát sa môže užívateľ ľubovoľne vracať a meniť ich. Voliteľné sú aktivity (rekreačný šport, zimný šport, rizikový šport) a nadštandardné poistenie - úrazové poistenie, poistenie zodpovednosti a poistenie batožiny.
UZATVORENIE POISTENIA
Potom už stačí "len" vybrať si poisťovňu a vyplniť zmluvné údaje, zvoliť spôsob platby a naposledy skontrolovať vyplnené údaje. Po kliknutí na „Uzavretie poistenia“, stačí už len uhradiť príslušnú čiastku poistného a sme poistení!!!
S kľudným srdcom môžeme vycestovať do zahraničia s platným cestovným poistením, ktoré nám dodá nielen pokoj ale aj zmierni následky pri neočakávaných situáciách.
NAČO JE DOBRÉ CESTOVNÉ POISTENIE
Poistenie na cesty nám poskytne dostatočnú finančnú istotu pre prípady úrazov či náhlych ochorení. Poistenie stojí len pár eur denne a naše celkové náklady na dovolenku nejako výrazne nezvýši. Rozhodne menej, než ako by sme liečbu mali uhradiť z vlastnej peňaženky. Liečba v zahraničí totiž vychádza na stovky až tisícky eur.

­