­

krajinou10

PagNájsť si ubytovanie v Chorvátsku v dobe internetu vôbec nemusí byť ťažký oriešok, stačí trochu snahy a vytúžená dovolenka môže byť presne na takom mieste, aké ste si vysnívali. A pritom za lacno. Pokiaľ sa vyhýbate cestovným kanceláriám, máte niekoľko možností, ako si zabezpečiť ubytovanie.

 

Prvou je cestovanie na blind (blink), to znamená, že cestujeme úplne na slepo, možno len s výberom približného cieľa.
Napríklad sa vyberieme do oblasti Omišu a spoľahneme sa na to, že sa uspokojíme s miestnou ponukou. (pri najhoršom nájdeme miestnu agentúru, cena ubytovania tým môže ale podstatne narásť).
V podstate to prebieha tak, že Chorváti, ktorý majú voľný apartmán, stoja okolo magistrály s tabuľkami: APARTMANI, FREE APARTMAN, APARTMANS a pod. Tabuľky môžu mať aj na aute. Výhodou dneška je to, že pokiaľ sa nedohodnete na cene, prípadne je vás viac/menej, ako má kapacitu ponúkaný apartmán, ponúkajúci je poverený vyjednávať aj za ďalších spriatelených ubytovateľov, takže väčšinou ochotne obvolá mobilom, koho pozná a nejaké ubytovanie vám zoženie. Treba si uvedomiť, že tie lepšie miesta na pláži, alebo v atraktívnych lokalitách budú väčšinou obsadené.
Ďalšou možnosťou je vyhľadávanie kontaktov priamo na ubytovateľov na internete.
Je to pre niekoho, kto vie, čo od Chorvátska chce. Teda aký tip dovolenky preferuje, alebo ktorú oblasť Chorvátska chce navštíviť. Podľa toho sa už dá niečo nájsť.
Mám rád ruch, atrakcie, zábavu. Potom hľadám trebárs v oblasti Makarskej riviéry. Kľud, pokoj, rodinnú atmosféru človek nájde napríklad na Pelješaci. Nájdeme si na mape cieľové destinácie. Na Makarskej riviére napríklad Tučepi.
A ideme gúglovať.
Zadáme do vyhľadávača tučepi accommodation, alebo tučepi apartmány. Alebo nájdeme oficiálnu stránku mesta Tučepi. V tomto prípade tucepi.hr.
Na niektorých oficiálnych stránkach nájdeme priamo ponuku na súkromných ubytovateľov.
V tomto prípade je to odkaz na tucepi.com. Tu už nájdeme priame kontakty.
A už nám ostáva len mailovať a mailovať a mailovať.
Pri preklade môže pomôcť translate.google.com.
Výhodou takéhoto ubytovania je nízka cena. Problém nastane ak sa niečo pokazí. Väčšina ubytovateľov chce poslať zálohu predom na účet. Čo je skutočne o dôvere. Alebo môžu nastať nedorozumenia trebárs z dôvodu jazykovej bariéry. S tým všetkým musí človek počítať.
Výbornou pomocou sú aj špecializované weby, ktoré ponúkajú ubytovanie prehľadne na svojich stránkach.
Napríklad http://www.chorvatskeubytovani.cz/ alebo http://www.chorvatske.cz/   . Na týchto stránkach sa priamo kontaktujete s majiteľom apartmánu. Prípadne sú tu odkazy priamo na webové stránky vlastníkov apartmánov.
Pozor na databázy, kde síce poskytujú širokú ponuku ubytovania, ale za sprostredkovanie si účtujú nemalý poplatok.
Pokiaľ poznáte ďalšie stránky, kde sú kontakty priamo na prenajímateľov, môžete ich poslať cez email dole na stránke.

Ďalšie články - servis pre Chorvátsko:
Cesta do Chorvátska
Do Chorvátska cez Maďarsko
Příprava auta na dovolenou
Ako si zakúpiť maďarskú diaľničnú známku online

MAPA NAŠÍCH ČLÁNKOV A FOTOGRAFIÍ:
Cesta do Chovátska Krajinou.sk

­