logoAsi pred mesiacom ma oslovil zástupca jednej firmy s prosbou uverejniť na tomto blogu tlačovu správu o prvom Slovenskom výrobcovi fotografických filtrov a príslušenstva. Tlačove správy v plnom znení neuverejňujem, na to je dosť iných stránok, ale nad týmto zaujmavým počinom som sa trochu zamyslel.

V prvom rade som určite rád, že niečo také sa podarilo.
Aj keď si dovolím tvrdiť, že je to možno i neskoro.
Súčasné programy od Zoner Photo Studia počnúc ponúkajú veľkú paletu programov a výborne simulovať práve tie štvorcové prechodové filtre, ktoré Piešťanská firma vyrába.
Vezmem surový RAW a pridám si filter aký chcem. Dynamický rozsah súčastných fotografických zrkadloviek to už umožňuje. Je to pohodlnejšie a hlavne mám zdrojovúND filter Cokin fotografiu reálnu, teda bez filtrov. Pretože cesta : odfotiť niečo s filtrom a potom spätne túto zmenu odstraňovať v PC, aby sa človek dostal k reálu je práca niekedy nemožná, ale i sizyfovská.
Je tu ešte riešenie. Urobiť si viac záberov fotografovanej scény s filtrami a bez. To sa mne osobne zdá veľká komplikácia navyše.
Toto všetko platí pri normálnom cvakaní. Pokiaľ chce človek absolútnu kvalitu a maximum, čo sa dá vytiahnuť z fotografovanej scenérie pre profesionálne komerčné riešenie sú filtre aj v tejto dobe veľkou pomôckou.
Ďalšou podstatnou vecou je kvalita najmä ND neutrálnych filtrov.
Vlastním sadu filtrov od firmy Cokin a ich neutrálne filtre, ktoré mám, veru nie sú neutrálne. Farebne ťahajú do fialova, ale teda fakt dosť. Čo sa môže niekedy hodiť, ale väčšinou nie.
S tým súvisiace problémy su aj príčinou môjho znechutenia z práce s prechodovými filtrami.
Dúfam, že práve podobné problémy s kvalitou aj renomovaných značiek boli dôvodom vzniku tejto slovenskej značky a kvalitu maju naozaj vychytanú, lebo len tak sa dá uchytiť v dnešnej dobe.
Čo sa týka tohto, počkám si na nejaký test, prípadne nejaký filter na skúšku kúpim, pretože by mal pasovať do môjho držiaka filtrov od Cokinu. A tu sa dostávame k názvu firmy, značky, aj webu.
84.5mm
Je to vlastne univerzálny rozmer, znamená, že filter pasuje do držiakov Cokin P, Hitech 85 alebo Kood 85.
Mne sa to ale vidí ako názov nešťastné riešenie, pretože pre normálneho amatéra je to ničnehovoriace číslo.
V úvode tohto zamyslenia píšem, že príchod tohto nového výrobcu je možno Asian Porn
naked celebrities
celeb sex tapes
naked celebrities
animated porn
celebrity porn
mobile porn sites
gay boy porn
gay movie
gay anime
neskoro.
Nové možnosti:
Toľko opovrhovaná funkcia videa v zrkadlovkách sa stala veľmi obľúbenou a použiť nielen neutrálne filtre pri točení krajinárského videa je lákavé.
Napodobenie filtru vo videu je totiž v amaterskych podmienkach skoro nemožné.
Pri cenách 20 € za -dúfam- kvalitný filter, sa už na to veľmi teším.

Takže si zapamätajte:   84.5mm
http://www.84dot5mm.com/photofilters.html